Росія отримала запит України щодо передачі Сенцова, Афанасьєва, Кольченка й Солошенка

11 Березня 2016, 12:18

Міністерство юстиції Російської Федерації отримало звернення від України про передачу чотирьох українців Олега Сенцова, Юрія Солошенка, Олександра Кольченка і Геннадія Афанасьєва, засуджених громадян України, і розгляне його протягом 30 днів. Про це заявили в прес-службі Мін'юсту РФ.

"Звернення Міністерства юстиції України щодо Сенцова, Кольченка, Афанасьєва і Солошенка надійшли до Мін'юсту Росії 10 березня по факсимільному зв'язку. Термін розгляду документів становить 30 днів", – йдеться в повідомленні.

Крім того, повідомляється, що РФ і Україна розглядають звернення про передачу 13 росіян, засуджених українськими судами до позбавлення волі для відбування покарання в Росії.

Наголошується, що питання передачі засуджених між РФ та Україною регулюються, зокрема, Конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року.

"На підставі звернень, що надійшлиЮ Мін'юст витребовує з ФСВП необхідні українській стороні документи щодо зазначених засуджених, передбачені цією конвенцією. При їх надходженні документи будуть перевірені на відповідність положенням конвенції, у тому числі на наявність або відсутність підстав, що перешкоджають передачі засудженого", – повідомили в російському відомстві, зазначивши, що після цього документи будуть направлені українській стороні для розгляду по суті.

"При отриманні з Міністерства юстиції України необхідних документів, в тому числі судового рішення про визнання та виконання на території України вироку російського суду, Мін'юст РФ направить їх у ФСВП для внесення подання до суду у порядку, передбаченому КПК", – повідомили у відомстві.

Разом з тим, наголошується, що остаточне рішення про передачу засудженого, згідно з російським законодавством, приймається у судовому порядку.

"Рішення суду, що набрало чинності, Мін'юстом Росії направляється до Мін'юсту України в якості підстави для передачі засудженого в Росії громадянина цієї держави з проханням дати доручення компетентним органам зазначеної держави узгодити питання фактичної передачі засудженого з ФСВП", – додали в Мін'юсті.

Напередодні повідомлялося, що Міністерство юстиції України направило запит російським колегам із закликом передати чотирьох засуджених судами РФ громадян України українській стороні на виконання конвенції про передачу засуджених осіб: Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка.