Росія отримала нового головного ворога

29 Грудня 2015, 11:02

Російські ЗМІ стали рідше згадувати Україну та США у ворожому контексті та переключилися на Туреччину. Про це йдеться у підсумках дослідження компанії «Медіалогія», з яким вдалося ознайомитися РБК.

Україна лідирувала за кількістю негативних повідомлень у російських ЗМІ протягом дев'яти місяців. У ворожому контексті її згадували у півтора рази частіше, ніж США.

Негатив щодо українського керівництва почав знижуватися після виборів президента країни у 2014 році. До кінця 2015 року російські ЗМІ перестали називати українську владу «нелегітимною» і «самопроголошеною». Крім того, з повідомлень майже зникло слово «фашисти», яке раніше вживалося щодо українців.

Тенденцію до зниження негативних оцінок Києва не змінили ні продовольча блокада Криму, ні відключення півострова від електрики.

До кінця року Туреччина зайняла впевнену першість в якості «ворога» у всіх російських медіа, випередивши в даному сенсі навіть Ісламську державу.

Сплеск інформування про Туреччину у негативному значенні стався після того, як 24 листопада турецькі ВПС збили російський винищувач. Кількість згадок даної країни у контексті тероризму зросла з 20 разів на тиждень до півтори сотні. На телебаченні Анкару стали називати «спонсором ІДІЛ», хоча раніше це словосполучення вживалося щодо США.

У 73% росіян, як демонструє грудневе опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки, ставлення до Туреччини погіршилося.

Готовність населення Російської Федерації знайти ворога в обличчі турків можна пояснити спільним почуттям несправедливості у ставленні до РФ, зазначає політолог Олексій Макаркін. Туреччина та Україна не перші у списку «ворогів Росії» – у 2007 році після перенесення пам'ятника Бронзовому солдатові у ньому з'явилася Естонія, потім була Грузія, однак Естонія швидко була забута росіянами, нагадує Макаркін.

Ієрархія «ворогів» у свідомості росіян визначається телебаченням, і Україна може знову повернутися на перше місце, якщо це буде потрібно владі, вважає експерт.

Як повідомлялося, конфлікт між Росією й Туреччиною в 2016 році є неминучим.