Росія офіційно заявила про блокаду українських вантажівок

14 Лютого 2016, 17:32

Росія заборонила по своїй території  рух вантажних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні. Про це йдеться в заяві прес-служби Міністерства транспорту РФ.

"Дія зазначених заходів буде зберігатися до врегулювання українською стороною ситуації з неправомірним блокуванням російських вантажних автотранспортних засобів на території України. З 11 лютого 2016 року на території України групами осіб неправомірно блокуються вантажні транспортні засоби російських автоперевізників, які здійснюють транзитний проїзд між територією РФ та державами Європейського союзу з території України. Зазначені дії є грубим порушенням угоди між урядом РФ і урядом України про міжнародне автомобільне сполучення, згідно з яким сторони забезпечують можливість здійснення транзитних перевезень по своїх територіях", – йдеться в повідомленні.

У відомстві наголошують, що наразі у різних областях України залишаються заблокованими понад 100 вантажних автомобілів, понад 500 вантажних автомобілів не можуть в'їхати на територію України з боку Європейського союзу.

Нагадаємо, на Закарпатті, в районі Нижніх Воріт у четвер, 11 лютого, ввечері розпочалася акція з блокування російських фур. Згодом активісти у Волинській області підтримали блокаду російських вантажівок, до них приєдналася Львівщина. Згодом до блокади російських фур приєдналася Житомирська область.

Голова Закарпатської ОДА повідомив, що готує звернення в Кабмін, який "має висловити з цього приводу свою принципову позицію і оформити її у вигляді відповідних нормативно-правових актів".