Росія офіційно повідомила, що визнає результати “виборів” в ОРДіЛО – Геращенко

6 Листопада 2018, 17:41

Росія у вівторок, 6 листопада, офіційно повідомила, що визнає результати так званих "виборів", які призначені на 11 листопада в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Про це заявили представники РФ у Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу, повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

 

"РФ сьогодні офіційно заявила, що визнає результати організованих ними ж "виборів" московських маріонеточних режимів. Українська сторона заявляє: РФ, яка дала старт псевдовиборам в окупованому Донецьку і Луганську, "виборам", які суперечать букві і духу мінських угод, сьогодні видала цією заявою мандат на війну, яку вона давно оголосила Україні. Дії РФ і їх маріонеток ведуть до зриву політико-дипломатичних переговорів в Мінську і дестабілізації ситуації на фронті. Це повтор сценарію 2014 року, коли псевдовибори, організовані Кремлем, призвели до зриву мінських переговорів, невиконання мінських угод і серйозної дестабілізації на Донбасі, тисяч жертв серед військових і цивільних", – наголосила вона.

 

Водночас Геращенко нагадала, що ці "вибори" уже засудили ЄС, США, країни G7, більшість країн, що входить до Радбезу ООН.

 

"Спецпредставник головуючого в ОБСЄ М. Сайдік сьогодні зробив офіційну заяву в Мінську: псевдовибори в ОРДЛО категорично суперечать духу і букві мінських угод", – заявила вона.  

 

Як зазначається, українська сторона також звернула увагу голови місії СММ ОБСЄ на питання окупованого Криму.

 

"Ми очікуємо від місії СММ ОБСЄ, що спостерігачі місії повинні домогтися спостереження безпекової і гуманітарної ситуації в окупованому Криму. Ми вимагаємо допуску і доступу СММ до всієї тимчасово окупованої РФ території Донбасу і Криму", – підкреслила Геращенко.

 

Крім того, українська сторона ще раз звернулася з вимогою до представників РФ негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 злочинів-росіян в обмін на політв'язнів Кремля.

 

"Також ми готові помилувати кілька десятків сепаратистів в обмін на 20 українців-цивільних і військових – які незаконно й роками утримуються на окупованому Донбасі", – додала перший заступник голови парламенту.

 

Однак, за її словами, Москва повністю заблокувала питання звільнення заручників.

 

"Сьогодні був дуже важкий Мінськ. На жаль, РФ дала мандат своїм маріонеткам не безпекову і політичну дестабілізацію. Світ зобов'язаний дати цьому жорстку оцінку. Не просто занепокоєння, а посилення санкцій", –  резюмувала Геращенко.

 

Як повідомлялося, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

 

8 вересня Європейський Союз заявив, що оголошення так званих "виборів" на території ОРДЛО суперечить мінським домовленостям

 

16 жовтня Україна поставила вимогу до Російської Федерації  та представників Кремля з ОРДЛО негайно скасувати підготовку так званих виборів на окупованому Донбасі.