"Як ми ставимося до цього рішення? Ніяк, ми з самого початку сказали, що не будемо брати участь у цьому процесі" – заявив Іванов.
За його словами , Росія ратифікувала конвенцію про визнання повноважень цього суду із застереженнями, які не дозволяють вступити в цей процес.
Чиновник додав, що члени екіпажу судна зможуть покинути територію Росії, як тільки буде врегульовано питання про те, як вони можуть це зробити.
Як відомо, у п'ятницю міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі висунув Росії вимогу звільнити судно "Арктик Санрайз" і всіх затриманих активістів Greenpeace.
За рішенням трибуналу, така можливість має бути надана після внесення Нідерландами застави у розмірі 3,6 млн євро (5 млн доларів).
Згідно з рішенням суду, до 2 грудня Росія та Нідерланди повинні відзвітувати трибуналу про вжиті заходи.
МЗС Росії пообіцяв вивчити рішення трибуналу. При цьому у відомстві підкреслили, що юрисдикція суду не поширюється на кримінальну справу, порушену проти активістів.
Нагадаємо, у п'ятницю суди в Санкт -Петербурзі прийняли рішення випустити під заставу всіх затриманих членів екіпажу судна, крім радиста, громадянина Австралії Коліна Рассела.
Як повідомлялося, в Печорському морі 18 вересня активісти Greenpeace спробували піднятися на нафтову платформу "Прирозломна" компанії "Газпром нафта шельф", щоб провести акцію проти нафтовидобування в Арктиці. Наступного дня на борт судна екологів Arctic Sunrise висадилися російські прикордонники. Судно під прапором Нідерландів відбуксирували до Мурманська, а активістів – арештували за обвинуваченням в піратстві. Пізніше справу перекваліфіковували на статтю "хуліганство".