"Пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії у сирійському Тартусі буде збережений. Він нам необхідний для забезпечення наших кораблів і суден, зокрема, при виконанні антипіратської місії в Аденській затоці", – заявив Чірков.
Він підкреслив, що Середземне море є операційною зоною Чорноморського флоту.
Як повідомлялось, у червні загін у складі великих десантних кораблів (ВДК) «Ніколай Фільченков» і «Цєзарь Куніков» з десантом на борту та ятувальний буксир СБ-15 вирушив у похід Середземним морем для виконання спеціальних завдань в сирійському порту Тартус, де розташовано пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.
До цього представник Генштабу РФ заявляв, що російські бойові кораблі в разі потреби можуть піти для убезпечення пункту матеріально-технічного забезпечення російського Військово-морського флоту в Тартусі, що Росія орендує у Сирії.
Експерти переконані, що Росія боїться не лише втратити в Сирії військово-морську базу «Тартус», а й мільярдні контракти на постачання зброї режиму Башара Асада.
Станом на початок 2012 року у Російської Федерації залишається лише дві закордонних військово-морських бази – Тартус (Сирія) та Севастополь (Україна).
Читайте також: Москва продовжує захищати режим Асада, усвідомлюючи його приреченість