Росія навмисно провокує гуманітарну кризу на Донбасі, щоб збільшити тиск на Україну — США в ОБСЄ

9 Березня 2017, 21:59

Американська делегація при ОБСЄ висловила глибоке занепокоєння у зв'язку з тим, що об'єднані російсько-сепаратистські сили навмисно обстрілюють критично важливі об'єкти інфраструктури на сході України, щоб штучно посилити гуманітарну кризу. З відповідною заявою виступила на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представник США Кейт Бернс.

"Сполучені Штати глибоко стурбовані повідомленнями про те, що об'єднані російсько-сепаратистські сили обстрілюють цивільну інфраструктуру, щоб навмисно створити гуманітарну кризу і збільшити тиск на Україну", – заявила дипломат. 

Вона зауважила, що продовження обстрілів у районі Авдіївки 4 і 5 березня знову спричинили обрив постачання електроенергії і води. 

"Ми закликаємо всі сторони в Тристоронній контактній групі в найкоротші терміни досягти угоди про нові райони розмежування, особливо в районах розташування критично важливої цивільної інфраструктури, зокрема Донецької станції фільтрації води", – заявила Бернс.

Представниця США підкреслила, що кращий спосіб зменшити напруженість – це повна імплементація Мінських угод.

Читайте також: РФ має використати свій вплив на терористів для врегулювання ситуації на Донбасі — МЗС Франції

"Сполучені Штати, як і раніше, глибоко занепокоєні тривалими порушеннями Росією міжнародного права та повною зневагою принципів і зобов'язань в рамках ОБСЄ, що спостерігаються в Криму", – наголосила американський дипломат.

У цьому зв'язку вона підкреслила, що російська окупаційна влада на півострові "продовжує чинити серйозні порушення по відношенню до кримських татар, етнічних українців, а також усіх, хто виступає проти російської окупації півострова". 

Представниця США вкотре підкреслила, що санкції проти Росії залишатимуться чинними, поки вона не виконає повною мірою Мінські домовленості та поверне контроль над Кримом Українській державі.