Росія надала громадянство екс-командиру беркутівців Дмитру Садовнику – ГПУ

4 Лютого 2017, 17:59

Російська Федерація надала громадянство екс-командиру так званої “чорної роти” Дмитру Садовнику, якого підозрюють у розстрілі активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року, повідомив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в ефірі телеканалу "112.Україна".

“Запити про екстрадицію (до Російської Федерації – ред.) ми направили щодо 21 (колишнього беркутівця – ред.). Але на сьогодні прийшли відповіді, що 12 осіб отримали громадянство Російської Федерації, двоє з них – право на тимчасове проживання”, – сказав Горбатюк.

Він також наголосив, що колишній командир “чорної роти” “Беркуту” Дмитро Садовник, який втік з-під домашнього арешту у жовтні 2014 року, вже на початку грудня 2014 року отримав громадянство Росії. Стосовно решти колишніх беркутівців Росія ще не надала інформації.

Нагадаємо, 19 вересня 2014 року Садовник був звільнений Печерським судом з-під варти і відправлений під домашній арешт. Після цього він кілька разів не з’являвся на засідання Апеляційного суду щодо своєї справи, а 3 жовтня зник.

ГПУ 30 грудня 2015 року заявила про наявність доказів керівної ролі "беркутівця" Садовника під час убивств на Майдані.

У звіті Міжнародної дорадчої групи, що діє за мандатом генсека Ради Європи, від 31 березня 2015 року, бійці спецпідрозділу "Беркут" відповідальні за більшість убивств, скоєних 20 лютого 2014 року. 

98