Росія може відкласти будівництво газогону до Китаю – джерела

18 Березня 2015, 16:16

Росія може відкласти завершення величезного трубопроводу «Сила Сибіру», по якому газ з двох нових родовищ РФ транспортуватимуть до Китаю. Про це повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на три окремі джерела, знайомі з з планами Газпрому щодо експорту.

Згідно з повідомленням, фірмовий проект президента РФ Владіміра Путіна можуть відкласти, доки не буде завершений інший, менш масштабний газогін «Алтай», необхідний для транспортування «блакитного палива» із вже існуючого родовища до західних регіонів КНР.

Офіційно Росія заперечує те, що будівництво «Сили Сибіру», вартість якого оцінюють в $55 млрд, буде відкладене, незважаючи на зниження світових цін на енергоносії, що стримуватиме надходження інвестицій, необхідних для розробки нових родовищ. За деякими даними, Путін особисто курує будівництво газогону протяжністю в 4 тис. км.

Зокрема, міністр енергетики РФ Олександр Новак раніше заявляв, що Газпром дотримується свого плану щодо «Сили Сибіру», і проект мають завершити до 2019 року. Компанія начебто вже займається розчисткою маршруту, а п'ять російських виробників труб отримали контракти на поставку близько третини від усієї кількості труб великого діаметру, необхідних для реалізації проекту.

Газпром поки що не коментував можливість призупинення проекту.Нагадаємо, у жовтні Росія і Китай підписали угоду про співпрацю в сфері поставок російського природного газу по так званому східному маршруту – газопроводу "Сила Сибіру".

Як відомо, президент Росії Владімір Путін 1 вересня запустив будівництво газопроводу "Сила Сибіру". Церемонія з'єднання першої ланки труби, яка стане для російського газу основним експортним каналом в Китай, відбулася в районі якутського села Ус Хатинь.  Протяжність нового газопроводу складе близько 4 тис. км (Якутія – Хабаровськ – Владивосток – близько 3,2 тис. мм, Іркутська область – Якутія – 800 км), потужність – 61 млрд куб. м газу на рік.

На тлі санкцій проти Росії з боку ЄС, США та низки інших країн у Росії йдуть на різні умови співпраці з Китаєм.