Росія може суттєво обмежити імпорт українських продуктів харчування

8 Січня 2012, 11:50

За словами Оніщєнка, вже з травня 2012 року Москва серйозно посилить нагляд на кордоні з Україною. Це пов'язано з тим, що в Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням людей передані ветеринарній службі.

Глава Росспоживнагляду повідомив, що відомство планує вести моніторинг всієї української аграрної продукції, і, перш за все, молочної. При найменшому погіршенні якості будуть прийняті найжорсткіші заходи.

Крім того, санітарна служба РФ збирається зайнятися реструктуруванням майбутнього літнього відпочинку російських дітей та передислокацією їх з українських курортів.

Це пов'язано з тим, що діагностикою спалахів різних захворювань і їх розслідуванням, у тому числі в школах і таборах, в Україні також займатимуться ветеринари.

«Де факто, в цьому міститься визнання громадянина Україна твариною», – вважає Оніщєнко.

Як повідомлялось, 26 грудня 2011 року, уряд України прийняв 2 законопроекти та 11 постанов Кабміну, які комплексно вирішують питання контролю якості харчових і нехарчових продуктів, встановлюють критерії ризику і порядок перевірки підприємств.

Нагадаємо, у липні припинив дію закон про стандартизацію якості продуктів.

Після цього Росія заборонила деяким українським підприємствам ввозити м’ясо і молоко на територію Митного союзу.

У листопаді Держспоживінспекція оприлюднила результати дослідження, згідно із яким третина м’ясо-молочної продукції, представленої в торговельних мережах нашої країни, не відповідає нормам якості.