На переконання Лаврова люди, «які ці паспорти отримують у тому ж Криму, напевно хочуть мати якісь додаткові юридичні гарантії з боку вже російської держави, як ласкаве теля, що двох маток ссе».
«Те, що нас звинувачують у насильницькій паспортизації людей, що живуть за кордоном, це не нове звинувачення. Ми це чули ще задовго до серпня 2008 року у відношенні Абхазії і Південної Осетії. У Криму, чесно кажучи, наші українські партнери, під час моїх останніх контактів з ними взагалі цього питання не піднімали. Я не думаю, що це велика проблема. Адже, річ не в тому, який у тебе паспорт. Як, знаєте, раніше говорили «Б'ють ж не по паспорту, так?» І приймають не за паспортом».
Лавров пояснює отримання російських паспортів громадянами України -нормальним людським бажанням.
«І у Прибалтиці, і у Криму. І особливо в країнах Балтії є люди, які думають «Ось я вже отримав латвійське громадянство. Вони мені там чогось виплачують. Давай-но я ще отримаю російське». І це абсолютно нормальне людське бажання, і ми цим бажанням будемо потурати, якщо хочете. Але тут не потрібно бачити якусь інтригу, якийсь там підпільний проект, спрямований на підрив державності», – пояснив Лавров.
« У нас немає в наших законах, нашої Конституції заборони на подвійне громадянство. Наші закони, якщо їх перевести на нормальну мову, означають одну просту річ. У тебе може бути 2, 3, 4 громадянства, але якщо ти скоїв будь-то дії, які підлягають правовому регулюванню, на території Росії ці дії будуть регулюватися на основі російських законів. Якщо ти російський громадянин, вірніше, з російським паспортом, але у тебе є інший паспорт, і ти десь попався в Ізраїлі чи в Америці, ми, звичайно, будемо просити про екстрадицію, щоб тебе судити за нашими законами», – наголосив очільник МЗС Росії.