Росія і Китай об’єдналися проти американської системи ПРО

15 Червня 2011, 23:57

«Одностороння та необмежена розбудова антиракетних систем однією країною або невеликою групою країн може призвести до порушення стратегічної стабільності і міжнародної безпеки», – зазначено в тексті декларації, підписаної у середу, 15 червня, в столиці Казахстану Астані.

План спорудження ракетної оборонної системи є джерелом напружень та конфліктів між Вашингтоном та Кремлем. Офіційний Кремль не погоджується на розміщення систем ПРО в Європі, аргументуючи це тим, що така ситуація послабить російський атомний потенціал.

Водночас Вашингтон заявляє, що система має охороняти Європу проти атаки з боку Ірану.

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв зазначив можливість нових змагань озброєння, якщо Росія і США не дійдуть згоди у суперечці щодо системи ПРО.

Кремль постійно погрожує, що у разі розміщення протиракетних систем в Польщі, Росія розташує на польському кордоні ракетні установки Іскандер.

Загалом, декларацію підписали представники Шанхайської організації співробітництва, до членів якої входять: Китай, Росія, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан і Киргизстан. Спостерігачами на саміті були представники Ірану, Пакистану та Індії.

Нагадаємо, Чехії відмовилася від будівництва центру раннього попередження про ракетний напад нової ЄвроПРО.

Позначки: