Росія готується до нового наступу в Україні – американський генерал

31 Березня 2015, 09:56

Підтримувані Росією сепаратисти, які діють на сході України готуються до нового наступу. Про це 30 березня під час засідання Атлантичної Ради у Вашингтоні заявив генерал армії США, екс-головнокомандувач силами НАТО в Європі Уеслі Кларк.

«Те, що відбувається зараз (на Донбасі – ред.) – це підготовка до відновлення наступу зі Сходу», – зазначив генерал, додавши, що наступ бойовиків, вочевидь, розпочнеться після православної Пасхи, 12 квітня, або «швидше за все» до Дня Перемоги 8 травня.

«Наразі йдеться про те, щоб підготуватися до того, щоб дати відсіч при наступній атаці», – додав він.

Кларк наголосив, що до таких висновків його спонукала інформація, отримана від джерел, знайомих безпосередньо із ситуацією в зоні конфлікту. Крім того, в середині березня американський генерал побував в Україні разом з генерал-лейтенантом армії США Патріком Хьюзом – колишнім директором Розвідувального управління Міністерства оборони, та генерал-лейтенантом Джоном Колдуеллом – екс-очільником Департаменту армійських досліджень.

Під час візиту в Україну Кларк константував порушення режиму припинення вогню.

«На місцях умови Мінська-II грубо порушені. Частину артилерії сепаратисти відвели, але частину, за даними джерел, приховали на передовій», – заявив він, додавши, що потік озброєння та військового обладнання з РФ в Україну не припиняється.

Заступник генсека НАТО  Александр Вершбоу підтвердив, що проросійські терористи, які орудують на Донбасі, всупереч Мінським домовленостям не відвели важке озброєння і продовжують бойові дії на сході України.