Росія готова обговорити знижку на газ і переглянути вартість його транзиту – Демчишин

4 Березня 2015, 15:32

Переговори щодо так званого «літнього пакету», який передбачає визначення умов, вартості й обсягів постачання російського газу Україну в період з 1 квітня 2015 року, стосуватимуться питань зміни вартості транзиту газу українською територією і надання Україні знижки на паливо. Про це повідомив журналістам міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

«Що стосується «літнього пакета», хоча політично коректно було б його назвати процесом ціноутворення після «зимового пакета», то впродовж 2-3 тижнів – до 1 квітня, це питання буде вирішено», – заявив Демчишин.

«Позитивів (у переговорах – Ред.) нині кілька: російська сторона готова обговорювати знижки, готова переглядати вартість транзиту. Вони готові аналізувати додатково умови оплати, і вони готові все це робити під егідою Європейської Комісії. Тобто переговори будуть не двосторонні, а тристоронні – за участю єврокомісара. Тому чекатимемо наступних зустрічей і результатів переговорів».

При цьому міністр не повідомив, коли можна чекати наступного раунду переговорів, відзначивши тільки, що він має відбутися вже «скоро».

«До 1 квітня не так багато часу залишилося», – наголосив Демчишин.

Як повідомлялося, до кінця березня Єврокомісія організує ще одні переговори між Нафтогазом і Газпромом.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики РФ Алєксандр Новак заявив, що Росія може розглянути знижку на газ для України з другого кварталу.