Росія готова говорити про розміщення в Сирії миротворців ООН

Акценти
4 Листопада 2012, 21:37

"Ми готові обговорювати шляхи реалізації цього документа (женевського комюніке, – ред.) з акцентом на налагодженні діалогу в Сирії в умовах повного і гарантованого припинення вогню. Коли ми говоримо гарантованого, ми готові розглядати питання про розміщення спостерігачів, миротворців ООН, погоджених з сирійським урядом, і це вимагає прийняття відповідного рішення РБ ООН", – сказав дипломат.

Відповідаючи на уточнююче запитання, що він має на увазі під рішенням РБ ООН, дипломат пояснив, що "потрібно буде приймати відповідну резолюцію з приводу спостерігачів ООН".

За його словами, "припинення вогню можна добиватись  не відразу і не скрізь". Він зазначив, що опозиція розрізнена, серед них немає координації. "Ідея полягає в тому, щоб на місцях між опозицією і владою при міжнародному посередництві досягати перемир'я", – зауважив заступник голови МЗС РФ.

Читайте також інтерв'ю з лідером сирійських повстанців

Нагадаємо, раніше ООН заявила про готовність ввести миротворчий контингент до Сирії, якщо такий крок буде санкціонований Радою Безпеки. 

На початку 2011 року в Сирії почалися масові антиурядові демонстрації, які восени переросли в повномасштабну громадянську війну, яка триває досі. Жертвами, за даними ООН, стали більше 30 тисяч людей.

90