Росія дозволила пройти під Керченської протокою трьом своїм суднам

25 Листопада 2018, 18:55

Росія дозволила пройти під Керченської протокою трьом своїм суднам – одному кораблю та двом катерам. Про це повідомили у прес-центрі Командування Військово-морських сил ЗС України.

 

Зокрема, станом на 17:15 у неділю, 25 листопада, Керченською протокою вільно пройшов морський тральщик РФ (корабель, який використовують для пошуку мін, 0-ред.) "Адмірал Захарін". Також пропустили два прикордонних катера типу "Раптор".

 

Також у ВМС зазначили, що проходу не заважав танкер, яким Росія блокує Керченську протоку. Танкер також вимкнув автоматичну ідентифікаційну систему (АІС – забезпечує міжнародний автоматичний обмін даними для уникнення зіткнень кораблів у морі, – ред.).

 

"Це є черговим свідченням лицемірної та брехливої політики Росії, адже мирний прохід для корабельної групи ВМС ЗС України блокується будь-якою ціною", – зазначили у Командуванні.

 

Також додали, що корабельна група українського флоту продовжує перехід до порту Маріуполь, незважаючи на на протидію РФ.

 

"Дотримуючись норм міжнародного морського права малі броньовані артилерійські катери ВМС ЗС України "Бердянськ" і "Нікополь", рейдовий буксир "Яни Капу" продовжують виконання поставлених завдань у морі", – заявили у прес-центрі.

Керченською протокою пропустили три російських судна, - ВМС України