Росія додала українську сіль у список санкційних продуктів

13 Вересня 2016, 17:22

Росія розширила список санкційних товарів, на які поширюється заборона на поставки з-за кордону, додавши до нього сіль. Відповідний документ опублікований на порталі правової інформації.

У категорію, що потрапила під ембарго, включена не тільки харчова сіль, а й сіль для промислових цілей, а також сіль, яку використовують для розмороження взимку. Також під заборону потрапила морська вода

Заборона також поширюється на сіль з США, ЄС, Австралії, Албанії, Ісландії, Канади, Норвегії, Чорногорії. Обмеження набуває чинності 1 листопада 2016 року.

Найбільшим постачальником солі в Росію є Україна. За даними об'єднання Руспродсоюз, річна потреба Росії в харчовій солі становить близько 1,5-1,6 млн т.

30 грудня уряд схвалив дві постанови про контрдії на незаконні дії Російської Федерації. Перша постанова – про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять із РФ. І друга постанова – про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять із РФ.

Кабінет Міністрів з 10 січня 2016 року заборонив ввезення в Україну російських товарів. Згідно з постановою уряду №1147, заборона діятиме до 5 серпня 2016 року або до скасування заборони ввезення на митну територію Російської Федерації товарів сільськогосподарського призначення, продукції та сировини, що походять з України.

Також Кабмін 20 січня розширив введене з 10 січня 2016 року ембарго на постачання в країну низки російських товарів ще більш ніж 70 товарними позиціями.