Росія дала хід справі щодо сестри Савченко – ЗМІ

21 Березня 2016, 10:19

СКРФ різко активізував розвиток справи проти Віри Савченко – сестри полоненої українки Надії. Про це повідомило російське видання «Коммерсантъ» з посиланням на власні джерела.

Вірі Савченко інкримінують «образу судді» на процесі в Грозному, де розглядається справа українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка. На думку адвоката Марка Фєйгіна, переслідування Віри Савченко не має судової перспективи, а справа порушена, щоб не допускати її на процес Клиха і Карпюка.

За інформацією російського видання, через чотири місяці після порушення кримінальної справи стосовно Віри Савченко чеченські слідчі провели перші допити свідків: адвоката Марини Дубровіної і самого Станіслава Клиха.

«Я та мій підзахисний Клих стали свідками тієї самої перепалки між Вірою Савченко і суддею Вахітом Ісмаїловим», – пояснила Дубровіна. Сама Савченко після цього в Грозному не з'являлася і, як сказав її адвокат Марк Фєйгін, не планує цього робити.

За версією російського «слідства», Савченко, беручи участь в процесі над Клихом і Карпюком як громадський захисник, «у грубій формі» сперечалася з суддею і дозволяла собі висловлювання, які «ображають не тільки головуючого, а й інститут правосуддя як такий». Віру Савченко у той день видалили з зали суду. Пізніше на підставі заяви судді Ісмаїлова стосовно неї порушили кримінальну справу за ст. 297 КК РФ (неповага до суду, що виразилося в образі судді). Максимальне покарання за цією статтею – штраф у розмірі до 200 тис. руб., або виправні роботи на термін до двох років, або арешт на термін до шести місяців.

«Вона не ображала суддю, просто щось пробурчала собі під ніс, а її виставили із зали, та ще справу завели», – прокоментував це адвокат Савченко Фєйгін. 

Як повідомлялося, сьогодні, 21 березня, почнуть зачитувати вирок українській полоненій Надії Савченко у Донецькому суді Росітовської області РФ.

Нагадаємо, представника Петра Порошенка з врегулювання на Донбасі Ірину Геращенко не пустили до Росії на вирок Савченко.

Також нагадаємо, 10 березня Савченко припинила сухе голодування. Президент України Петро Порошенко доручив звернутися до Німеччини з проханням направити лікарів до Савченко.

11 березня адвокат Ніколай Полозов повідомив, що вихід Савченко із сухого голодування відбувається зі значними ускладненнями.