Російського главу зовнішньої політики Сергія Лаврова і його супутника, главу зовнішньої розвідки Росії Михайла Фрадкова, в Дамаску зустріли тисячі проурядових демонстрантів із російськими, китайськими та сирійськими прапорами та гаслами вдячності Росії й Китаю за блокування, як вони вважають, проопозиційного проекту резолюції Ради безпеки ООН.
Ще перед цим сирійська опозиція категорично відмовилася від російського посередництва у переговорах зі владою Башара Асада. Тому керівник МЗС Росії Сергій Лавров переконував сирійську владу йти на реформістські поступки опозиції. А Башар Асад запевняв російського міністра у готовності до переговорів з опозицією та висловив сподівання на продовження і розширення співпраці з Лігою арабських країн. Лавров обіцяв, зі свого боку, допомогти в розв’язанні кризи в Сирії на «основі положень, висунутих Лігою арабських країн».
Американський експерт з питань Сирії, політолог-сходознавець із університету Джоунза Гопкінса з Балтімора Роберт Фрідман вважає, що Росія боїться втратити в Сирії військово-морську базу в Тартусі, мільярдні (4-6 мільярдів) контракти на постачання зброї режиму Асада, та й вибори Путіна змушують Москву вести в Сирії антизахідну гру.
Цей аналітик очікує, що США будуть озброювати сирійську опозицію. «На відміну від ситуації з Лівією, щодо Сирії немає резолюції Ради безпеки ООН. Без неї президент Барак Обама навряд чи щось спробує тут радикальніше. Найімовірніше, Білий дім може підтримати план постачання зброї сирійській опозиції через Туреччину. Водночас США можуть розраховувати на продовження масованого дезертирства із силових структур Сирії, котре допоможе, рано чи пізно, створити паралельний уряд в країні… Це виглядає логічним на тлі продовження експорту російською зброї до Сирії, коли весь світ, за винятком Росії і Китаю, опинився на боці сирійського народу, що виступив проти режиму Асада», – пояснив Роберт Фрідман.
Як повідомлялось, найбільші європейські держави, а також члени Ради співробітництва країн Перської затоки оголосили 7 лютого про відкликання своїх послів з Сирії. Таке рішення прийнято у зв'язку з інформацією про нові жертви під час протистояння урядових сил і прихильників опозиції.
Раніше те саме рішення прийняли Сполучені Штати і Великобританія.
Нагадаємо, 5 лютого представники сирійської опозиції у Тріполі напали на посольство РФ і зірвали з будівлі установи російський прапор.
Читайте також: Чи здатна Росія відмовитися від підтримки диктатора Башара Асада?