Росії надіслали ноту протесту через «гумконвой» на Донбасі

26 Листопада 2020, 18:00

Міністерству закордонних справ РФ надіслали ноту протесту у зв’язку з так званим російським «гумконвоєм». Про це йдеться в повідомленні МЗС України у четвер, 26 листопада.

 

Зауважимо: 26 листопада РФ відправила 100-ий за ліком «гумконвой» на окуповану частину Донбасу через пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган». У вантажівках, які були заповнені на 40-50%, нібито перевозили медичне обладнання та медикаменти.

 

Зазначається, що російська сторона унеможливила здійснення українськими прикордонниками і митниками обов’язкових контрольних процедур, які передбачені законодавством України та нормами міжнародного права, у тому числі двосторонніми міжнародними договорами.

 

«Міністерству закордонних справ Російської Федерації надіслано ноту протесту з вимогою неухильно дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі двосторонніх договорів, раніше узгоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів. Українська сторона також вимагає у подальшому направляти їх оформленими відповідно до законодавства України і через контрольовані нею прикордонні пункти пропуску», – йдеться в повідомленні МЗС.