Роми погодились залишити Лощинівку після вбивства дитини

28 Серпня 2016, 18:53

У Лощинівці Одеської області між владою, ромами та місцевою громадою була досягнута домовленість, що завтра вранці роми покинуть село. Про це повідомила заступник голови Одеської ОДА Соломія Бобровська на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, після проведення сходу мешканців Лощинівки та сесії сільської ради, де було підтримано вимоги селян про виселення з населеного пункту ромських родин, голова Ізмаїльської райдержадміністрації Валентина Стойкова і голова райради Василь Антонюк провели зустріч з ромським бароном Олегом Циганом, на якій обговорили украй напружену ситуацію внаслідок убивства дитини.

"За результатами перемовин з місцевим ромським бароном, завтра всі роми залишать село Лощинівку Ізмаїльського району. Нема виправдання тому, хто це зробив", – зазначила Бобровська.

В ОДА уточнили, що після ухвалення рішень про виселення кількох родин ромів з Лощинівки, де більшість населення становлять болгари, правоохоронці підготують необхідні документи у встановленому законом порядку і скерують їх до компетентних органів.  Мешканці Лощинівки на зборах та сесії сільради нарікали, що втомилися від свавілля членів ромської громади, які нібито причетні до розповсюдження наркотичних засобів, грабежів та інших правопорушень. І вбивство дитини стало останньою краплею, що переповнила чашу терпіння.

Нагадаємо, жителі села Лощинівка влаштували заворушення на етнічному підґрунті через убивство 9-річної дівчинки. У здійсненні цього злочину підозрюється представник ромської національності.

Місцеві мешканці вимагали від влади виселити ромів з населеного пункту.

Поліція затримала 21-річного чоловіка, якого підозрюють у вбивстві.