Роман Бурко: “Заява Козака про можливу “трагедію на Донбасі” – це анонс намірів Москви продовжувати криваві гібридні операції, замасковані під багатозначною миротворчою риторикою”

Політика
22 Липня 2021, 11:23

Зокрема, в інтерв'ю Дмітрій Козак заявив, що українські високопосадовці, які виношують мілітаристські плани, "грають із сірниками на пороховій бочці". Також Козак сказав, що у разі військового наступу України на Донбасі "не виключена ситуація з ознаками геноциду, осторонь якої не лишатиметься Росія і вся міжнародна спільнота". 

 

"Якщо в зоні конфлікту будуть "правити бал" ті, хто сьогодні влаштовує відверто націоналістичні силові акції на вулицях Києва, це стане трагедією", – додав російський чиновник.

 

Назва російської версії розмови з Козаком – "До питань врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту", а французької – "Київ-Москва: такі далекі, такі близькі…". Зауважимо, у цьому ж номері журналу Politique international надрукують інтерв'ю ватажка терористичної організації "ДНР" Дениса Пушиліна та президента України Володимира Зеленського.

 

На думку засновника міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Романа Бурка, яку він висловив у коментарі Тижню, з чергових коментарів Дмітрія Козака видно, що Росія у притаманній їй манері займається залякуванням України та посилає відверті сигнали Заходу, нібито готова йти на "підвищення ставок" у геополітичній грі в Східній Європі. 

 

Читайте також: Павло Лисянський: "Дозвіл жителям ОРДЛО голосувати на виборах до Держдуми РФ – це гібридна інтервенція проти України"

 

"Безумовно, така нервова реакція Кремля є відповіддю на значне зростання кількості та якості міжнародних військових навчань на території України. І мова не тільки про україно-американські навчання "Sea Breeze", які цього року зібрали на території України та у акваторії Чорного моря військових з більшої кількості країн, ніж входять до блоку НАТО (що стало рекордом за всю історію цих навчань, яка бере відлік з 1997 року). Одразу після завершення 10 липня маневрів "Sea Breeze-2021" з 12 липня на Миколаївщині стартували міжнародні військові навчання "Козацька Булава-2021", а вже 19 липня стартували багатонаціональні тактичні  навчання "Три Мечі – 2021". Як не дивно, про всі ці військові маневри я оперативно дізнавався не тільки з офіційних сторінок МО України та країн-учасниць навчань, а і з російських телеграм-каналів, афільованих з Кремлем та/або силовиками РФ. Тож це є ознакою того, що Москва дуже ретельно відслідковує кожний інформаційний привід щодо навчань України з країнами НАТО", – розповів Роман Бурко.

 

Також з російської преси видно, підкреслив журналіст, що дуже чутливо російські військові аналітики сприймають кожну новину щодо ударних БПЛА  Bayraktar TB2, які надходять на озброєння ЗС України та особливо ВМС ЗС України. 

 

"Важко сказати, чи розуміють кремлівські аналітики, що всі ці навчання в Україні орієнтовані саме на військове стримування агресії Росії та не несуть жодних загроз РФ в межах міжнародно визнаних кордонів.  Бо іноді складається враження, що Кремль сам став заручником свого ж маховика пропаганди і повірив у всю брехню, яку транслює назовні для підняття градусу напруги в суспільстві. РФ сама періодично йде на загострення ситуації і не тільки в ОРДЛО, а і грає військовими м’язами у окупованому Криму та вздовж всього кордону з Україною", – додав засновник InformNapalm.

 

Читайте також: InformNapalm ідентифікує російських морпіхів, що беруть участь в агресії проти України

 

Роман Бурко підкреслив, що значна кількість військових маневрів РФ, розпочатих весною, продовжувалась і в літній період, і зараз акумулюється у масштабні російсько-білоруські маневри "Захід-2021", які офіційно розпочнуться з 10 вересня.

 

"Тож повертаючись до чергових заяв Дмитра Козака можна сказати, що його слова про "трагедію на Донбасі" є не спробою "стримування" Києва від якихось "гіпотетичних сценаріїв" розвитку подій, а скоріше анонсом намірів Москви продовжувати криваві гібридні операції, замасковані під багатозначною миротворчою риторикою", – резюмував журналіст.