Роман Бурко: Атаки на InformNapalm відбуваються постійно, вони еволюціонують

30 Липня 2020, 12:47

Засновник InformNapalm Роман Бурко у своєму коментарі Тижню до матеріалу Юрія Лапаєва «Перекричати і заглушити» заявив, що російські фабрики тролів та спецслужби використовують будь-які недосконалості системи блокувань у соцмережах, щоб остаточно заглушити спільноту.

 

«Ці атаки постійно відбуваються та еволюціонують», — підкреслив він.

 

За словами волонтера, щоб відлякати поважні міжнародні медіа від співпраці, російські тролі намагалися просувати окремий ярлик, мовляв, InformNapalm є так званими чорними хакерами — отже, злочинцями або представниками спецслужб (хоча насправді це відкрита спільнота волонтерів з різних країн світу, що збирають дані з відкритих джерел, які російські медіа потім панічно називають «надсекретною інформацією»). Не забували й нав’язати думку про начебто ультранаціоналістичну спрямованість ресурсу.

 

«Дуже прикро, що Захід не вміє реагувати на такі гібридні шельмування й радо йде на повідку цих спецоперацій», — зазначив засновник InformNapalm.

 

За словами Бурка, не можна відкидати, що атаки проти InformNapalm та StopFake координують з Москви, адже вони вкрай вигідні російській стороні. Кремлю потрібно позбавити Україну голосу, надто коли йдеться про донесення інформації до західного експертного кола.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»