Рок-гурт Pink Floyd офіційно припинив існування

15 Серпня 2015, 19:13

Легендарна група Pink Floyd офіційно припинила своє існування. Про це заявив її фронтмен Девід Гілмор, який очолював колектив останні 30 років, в інтерв'ю журналу Classic Rock

"З мене досить. Я присвятив Pink Floyd 48 років, багато з них – у компанії Роджера (Уотерса). Усі ці роки, які тепер вважаються піковими для групи, були на 95 відсотків наповнені музикою, веселощами, сміхом… Але все добігає кінця, і було б неправильно намагатися повторити це знову", – сказав Гілмор.

Він додав, що група неможлива без клавішника Річарда Райта, який помер у 2008-му, оскільки він створював психоделічну атмосферу в групі.

Цю заяву фронтмена Pink Floyd потрібно вважати скоріше констатацією факту, що давно відбувся, адже останній виступ Pink Floyd пройшов у 2005 році.

Pink Floyd заснували в 1964 році у Великій Британії Сід Беррет і Річард Райт. Зоряний час для колективу настав у 1970-х, коли вийшли найвідоміші їхні альбоми – "The dark side of the moon" (1973), "Wish you were here" (1975), ''Animals"(1977), "The wall" (1979). Тоді ж сформувався особливий стиль групи, що включав не тільки класичні рок-елементи, але й довгі мелодійні композиції з психоделічними мотивами.

У 1980-х у групі траплялися періоди розпаду і розладу між учасниками, але на початку 1990-х музиканти возз'єдналися і записали декілька нових альбомів, а в двохтисячних дали кілька концертів.