Шоста розповідь історикині Тетяни Ралдугіної з циклу «Рід Скоропадських в історії України», записана для проєкту Тижня Skovoroda auditorium.
За останні десятиріччя Гетьману Павлу Скоропадському присвячено чимало публікацій і фундаментальних праць, але переважно вони торкаються його політичної спадщини і державотворчої діяльності.
У розповіді йдеться про сім’ю Павла Петровича, яка заслуговує на те, щоби про неї згадати і дізнатись більше і про дружину Гетьмана, і про його дітей. Родина Павла Скоропадського завжди була для нього самою надійною опорою і підтримкою в його діяльності, в усіх його справах.
Особливу роль в сім’ї відігравала дружина Гетьмана – Олександра Петрівна, яка беззастережно сприйняла ідею чоловіка, – творення української незалежної держави, і впродовж усього подружнього життя була завжди поряд з ним, часом в надзвичайно складних для нього ситуаціях. На Олександру Петрівну лягала чи не головна відповідальність і за виховання дітей, їх розвиток і становлення як особистостей.
Головні критерії в вихованні були зосереджені головним чином на міцних моральних і християнських принципах, які вважались в родині ключовими: відповідальність, чесність, самодисципліна, скромність, доброта, милосердя. Всі діти Скоропадських виросли чесними і шляхетними людьми. Вони були справжніми українськими патріотами і хто як міг робив свій внесок в українську справу.