Родина Іващенка просить міжнародну громадськість захистити його від знищення

11 Січня 2012, 07:36

«Змушенi звернутися до громадськостi, зокрема, i мiжнародної, в зв’язку з уже вiдверто неприхованими не лише намiрами, а й дiями держави зi знищення здоров’я Iващенка Валерiя Володимировича. Знищення здоров’я в його нинiшньому станi означає його фiзичне знищення», – йдеться у заявi сiм’ї Iващенка.

У заявi наголошується, що проти колишнього чиновника незаконно порушено кримiнальну справу, а його вину на сьогоднi не доведено у судi. При цьому вiн вже майже пiвтора року позбавлений волi на пiдставi «необґрунтованих, нiчим не пiдтверджених обвинувачень, йому грубо вiдмовлено у правi на лiкування», – мовиться в заяві.

Іващенка обвинувачують у службових зловживаннях і сприянні у незаконному відчуженні майна. У слідчому ізоляторі він перебуває з 20 серпня 2010 року. І захист колишнього керівника Міноборони, і його родичі неодноразово наголошували на погіршенні стану здоров’я Валерія Іващенка.

Комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберґ, перебуваючи в Україні наприкінці листопада 2011 року, назвав «безпідставним» тримати під вартою Валерія Іващенка, як і Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Гаммарберґ наголосив, що в Україні існує проблема надмірного застосування практики попереднього тримання під вартою.

«Ця проблема, звичайно ж, дуже важлива для міжнародного співтовариства. Коли мова йде про такі судові справи, як справи проти Тимошенко, Луценка та Іващенка. Виходячи з мого аналізу, в жодному з цих випадків, які я назвав, не присутні такі виняткові обставини, які б обгрунтовували утримання їх під вартою до судового рішення», – заявив комісар Гаммарберґ, говорячи про висновки свого моніторингу з дотримання прав людини в Україні.

Також єврокомісар наголосив, що українська пенітенціарна система має бути гуманнішою, аби люди мали змогу виправитись. Крім того, у місцях утримування мають надавати якісну медичну допомогу. «Забираючи в людини свободу, ніхто не має права забирати у неї здоров’я» – вважає Гаммарберґ.

Нагадаємо, головне управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України 20 серпня 2010 року порушило кримінальну справу за обвинуваченням Іващенка у зловживанні службовим становищем при підписанні плану санації ДП МОУ «Феодосійський судномеханічний завод». Щодо нього було обрано запобіжний захід – взяття під варту.

Наразі справа перебуває на розгляді в Печерському районному суді м.Києва.

Читайте також: Єврокомісар з прав людини: досудового ув’язення потрібно уникати