"МЗС нічого толком не робить з порятунку наших рідних. Дев'ять місяців йдуть якісь переговори, і все без результату. Вони утримуються в камері без душа і туалету. Коли одному з них була потрібна термінова медична допомога, операція з видалення грижі, – його лікували в муніципальній лікарні за гроші лівійської сторони, а з ліків дають тільки аспірин", – повідомила газеті "Коммерсант-Украина" Наталія Писаренко, чоловік якої поїхав доЛівії працювати водієм.
Вона також розповіла, що родичі засуджених українців зараз шукають кошти для того, щоб найняти кваліфікованих юристів і повернути своїх рідних в Україну не чекаючи допомоги держави.
У той же час у МЗС заявили, що претензій до роботи адвокатів у міністерства немає.
Як розповів третій секретар посольства України в Лівії Олег Ніколенко, наших громадян захищали лівійські адвокати, надані судом.
"У нас немає претензій до їх роботи. Ми вивчали можливість залучення приватних адвокатів, але враховуючи, що ця справа дуже делікатна – знайти юриста-міжнародника в Лівії виявилося важко. За участь в процесі фахівці запитували по $150 тис за особу, у держави немає таких грошей", – зазначив дипломат.
Він запевнив, що співробітники посольства два-три рази на тиждень відвідують ув'язнених, доставляючи їм продукти харчування, предмети особистої гігієни та ліки. "Вони утримуються в нормальних умовах. Зараз в Лівії стоїть спека, а їм в камеру поставили кондиціонер», – зазначив він.
Нагадаємо, вчора МЗС викликав посла Лівії в Україні для обговорення вироку Військового суду Тріполі щодо 19 українців, засуджених у Лівії до 10 років виправних робіт за пособництво режиму Муамара Каддафі.
МЗС вже заявив, що буде подана апеляція.