Робота міністерства паралізована. Працівники МОЗ написали відкритого листа Гончаруку

24 Вересня 2019, 17:26

Співробітники Міністерства охорони здоров'я написали відкритого листа зі скаргою на нове керівництво прем'єр-міністру Олексію Гончаруку. Лист у Facebook опублікувала гендиректор Директората стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства охорони здоров'я Ірина Литовченко.

 

"Дії нового керівництва МОЗ ставлять під загрозу продовження реформи охорони здоров’я в Україні", – йдеться у листі.

 

Литовченко пише, що нові очільники МОЗ тиснуть на директорів.

 

"Тиск на керівництво директоратів – приклад політичних репресій. Тобто, для того, щоби вам запропонували звільнитись “по-хорошому”, достатньо просто мати власну думку і силу захищати закон і зміни, які мають стати відчутними для всіх українців якомога скоріше. Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати “по понятіям”., – йдеться у листі.

 

Вона додала, що за останні кілька тижнів міністерство "паралізоване": не підписують документів про закупівлі і поставку ліків для важкохворих пацієнтів, блокуються закупівлі машин екстреної медичної допомоги в пілотних регіонах, не затверджується реєстр цін на Нацперелік, призупинено процес автономізації Інституту раку, Інституту серця, ОХМАТДИТ, Інститут дитячої кардіології ім. Ємця.

 

"Ми готові до відкритого діалогу на умовах професійності та прозорості. Тож відкрито звертаємося до прем’єр-міністра та просимо його стати посередником у такому діалозі у найбільш стислі терміни для продовження реалізації медичної реформи," – пишуть у листі. 

 
Нагадаємо, 24 вересня колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун негативно прокоментувала діяльність міністра Зоряни Скалецької.