Робоча група знайшла частковий компроміс щодо Тимошенко і розійшлася до вівторка

11 Листопада 2013, 19:12

Зазначається, що під час засідання робоча група вирішила, що розроблятиме один законопроект на основі п'яти раніше запропонованих. 

За це рішення проголосували всі 13 членів робочої групи.

"Вирішено взяти до роботи 4 законопроекти, зареєстровані у Верховній Раді – Лабунської, Міщенка, Яценюка-Кличка-Тягнибока, Купчака – та останній, п'ятий законопроект, поданий опозицією і не зареєстрований наразі у парламенті", – зазначив голова робочої групи Геннадій Васильєв.

На засіданні представники опозиції категорично виступили проти того, що для лікування закордоном Тимошенко має виплачувати збитки.

"Не можна брати гроші з Тимошенко за лікування", – зазначив представник "Батьківщини" Андрій Кожем'якін.

У свою чергу представник Партії регіонів Інна Богословська роздала всім присутнім анкету, в якій прописані пункти закону про лікування ув'язнених, і запропонувала всім позначити плюсом чи мінусом, чи погоджуються вони з висловленими пропозиціями.

На основі цих відповідей, за словами Богословської, і треба створити новий законопроект.

Згодом робоча група одноголосно прийняла рішення оголосити перерву у засіданні до 12:00 12 листопада.

"Робоча група розійшлася для роботи над загальним законопроектом лікування Тимошенко. Вона збереться о 12 годині 12 листопада", – повідомив Васильєв.

Зазначається, що депутати знайшли компроміс по 6 пунктах із 12 запропонованих щодо лікування ув'язнених за кордоном.

У них, зокрема, йдеться: право на лікування за кордоном не повинні отримувати засуджені за тяжчі злочини, пов'язані із насильством; у законі має бути визначена категорія тих засуджених, хто не має підпадати під дії цієї норми; у законі має бути визначено також – рішення про лікування за кордоном приймає суд та рішення суду набуває чинності після закінчення строку для його оскарження; лікування за кордоном можливе з письмової згоди міжнародної медичної установи прийняти засуджену особу на лікування та ратифікації Європейської конвенції про видачу правопорушника 1957 року, додатковий протокол до Конвенції 1975 року та другий додатковий протокол до Конвенції 1978 року.

Також було запропоновано внести зміни до Кримінального кодексу України у зв'язку з вищезазначеними пропозиціями. 

Як повідомлялось, 8 листопада Рада прийняла за основу проект закону про прокуратуру, поданий президентом Віктором Януковичем. «За» проголосували 286 народних депутатів.

Нагадаємо, перед цим опозиція заявила, що готова піти на компроміс і підтримати ці законопроекти, хоча і має до них чимало зауважень, з тим щоб Партія регіонів 12 листопада підтримала проект закону щодо лікування Тимошенко за кордоном.

11 листопада мал відбутися позачергове засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності , який мав розглядати пропозиції щодо законопроекту для лікування засуджених за кордоном. Втім, через відсутність кворуму, засідання не відбулося.