Отримані фахівцями виміри показали, що вміст стронцію в одному з технічних колодязів на території станції становить близько 3 тисяч беккерелів на літр, тоді як два тижні тому цей показник знаходився на позначці 1,4 тисячі беккерелів на літр рідини.
Таким чином, рівень вмісту стронцію в ґрунтових водах перевищує максимально дозволену японським урядом норму майже в 60 разів.
Вперше дані про перевищення норм вмісту стронцію і тритію в грунтовій воді біля другого блоку станції були оприлюднені 19 червня. Тоді проби води з колодязя, виритого ТЕРСО для проведення спостережень за рівнем радіації в грунтових водах, показали вміст стронцію-90 1000 беккерелів на літр, тритію – 500 тисяч беккерелів на літр.
Після цього на території станції були вириті ще чотири технічних колодязя для моніторингу рівня вмісту радіоактивних речовин у воді.
Раніше на цьому тижні компанія повідомила про підвищення рівня радіоактивного тритію в морській воді поряд з аварійною АЕС до позначки в 1,1 тисячі беккерелів на літр. Незважаючи на те, що, як відзначають фахівці, ці показники знаходяться в межах норми, рівень вмісту радіоактивного елемента в рідині виріс приблизно в два рази за останні два тижні. За останні три місяці рівень вмісту тритію у воді зріс уже майже у десять разів.
Представники ядерного регулятора Японії не виключили вірогідність витоку радіоактивної води з території станції в океан і заявили про необхідність проведення ретельної перевірки інформації.
Нагадаємо, в березні 2011 року на АЕС "Фукусіма" сталася аварія. Після цього всі 50 японських реакторів були зупинені для перевірки їхньої безпеки. Однак пізніше уряд країни заявив, що навантаження на енергетичні мережі занадто велике, щоби відмовитися від використання АЕС остаточно.
11 березня минулого року, в річницю аварії, в Токіо приблизно 45 тис. осіб взяли участь у демонстрації проти використання атомної енергії.
Проте, у липні, попри протести, на "Фукусімі" запустили відремонтовану АЕС.