«Я не готовий назвати точну кількість (позовів – Ред.) – є два або три, а може бути і чотири на цей момент. І подавалися вони в різні суди – одні прийшли до Окружного адміністративного суду Києва, а інші – в Київський апеляційний адміністративний суд», – повідомив Магера.
«У Вищому адміністративному суді сьогодні має вирішитися питання про підсудність цих справ, тому що окружні адміністративні суди відмовляють у відкритті провадження за позовами, посилаючись на те, що це підсудність Київського апеляційного адміністративного суду, а Київський апеляційний адміністративний суд відмовляє на тій підставі, що це підсудність Окружного адміністративного суду Києва», – пояснив він.
На думку самого Магери, це питання відноситься до юрисдикції Київського апеляційного адміністративного суду.
«Але норма закону дуже нечітка, там можна тлумачити двозначно», – зазначив він.
Магера також повідомив, що судові позови стосуються в цілому постанови ЦВК, але в них мова йде в першу чергу про округи в Луганській області. Позови розглядаються в Києві, оскільки вони стосуються постанови ЦВК (тобто, за місцем розташування ЦВК – Ред.).
«ЦВК повинна була створити округи, і за межами встановленого строку повноваження ЦВК закінчилися. Рішення, яке прийнято, переглядатися вже не буде, за винятком однієї обставини – якщо не буде якогось судового рішення, яке визнає постанову ЦВК не відповідає вимогам закону про вибори народних депутатів України», – зазначив він.
Таке рішення суду може стати підставою для перегляду постанови ЦВК.
Як повідомлялося, ЦВК прийняла рішення про створення 225 одномандатних виборчих округів щодо виборів до Верховної Ради 28 квітня. При цьому за нього проголосувало 10 членів ЦВК, 5 утрималися.
Громадянська мережа «Опора» сумнівається в ефективності утворення 52 мажоритарних виборчих округів із 225, які були створені ЦВК. Зокрема спостерігачі «Опори» проаналізували межі кожного округу, у результаті чого констатують сумнівну ефективність утворення 52 виборчих округів (20%)». На думку організації, 27 округів сформовані з необґрунтованим поділом територіальних громад між різними одиницями.
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко обвинувачує ЦВК в тому, що вона визначила межі мажоритарних виборчих округів на виборах Верховної Ради під впливом обласних державних адміністрацій.
Член Центральної виборчої комісії Олександр Осадчук вважає, що висновки громадської організації «Опора» щодо розподілу виборчих округів необґрунтовані.
Як відомо, 4 травня ЦВК призначила старт виборчої кампанії на 30 липня.