Рішення Трампа про ліквідацію Сулеймані було законне – Помпео

Акценти
7 Січня 2020, 19:45

Рішення президента США Дональда Трампа щодо ліквідації іранського генерала Кассема Сулеймані було законним. Про це заявив держсекретар США Майк Помпео під час прес-конференції в Держдепі у вівторок, 7 січня, передає Укрінформ.

 

«Президент мав цілком законні й належні підстави, також це рішення ідеально вписується в нашу стратегію – як ширше протистояти загрозі зловмисної діяльності з боку Ірану», – сказав Помпео, зауваживши, що «щоразу, коли президент ухвалює рішення такого масштабу, йому надходить багато даних (від розвідки)».

 

Також, за його словами, Сулеймані, прибувши до Багдада, не мав шляхетних намірів.

 

«Чи є історія, яка б бодай віддалено свідчила про те, що цей добрий джентльмен, цей дипломат великого порядку їхав до Багдада з ідеєю проведення мирної місії? Ми знаємо, що це було не так», – сказав Помпео, додавши, що Іран відмовився приєднатися до регіонального та міжнародного консенсусу заради миру.

 

Нагадаємо, 3 січня за наказом Трампа американські сили авіаударом ліквідували в аеропорту Багдада генерал-майора Ірану Кассема Сулеймані, керівника елітних сил «Кудс».

 

Іранський президент Хассан Рухані заявив, що вбивство Сулеймані «зробить Іран більш рішучим у його опорі США». 

 

В ООН вважають, що вбивство Сулеймані може порушувати міжнародне право.

89