Рішення щодо екстрадиції Фірташа відклали на невизначений термін

24 Березня 2016, 19:09

У четвер, 24 березня, суд апеляційної інстанції отримав скаргу від прокуратури на рішення суду першої інстанції щодо відмови в екстрадиції Дмитра Фірташа до США. Про це повідомили у Вищому земельному суді Відня.

Згідно з повідомленням, розгляд апеляції затягується через те, що Вищий земельний суд має дочекатися розгляду подання Фірташа до Конституційного суду Австрії. Бізнесмен вважає неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і США. Таким чином, остаточне рішення щодо екстрадиції Дмитра Фірташа відкладається на невизначений термін.

Нагадаємо, раніше глава МВС Арсен Аваков анонсував затримання Фірташа після повернення олігарха в Україну. Після цього Фірташ вирішив відкласти своє повернення в Україну, назвавши дії української влади політичним переслідуванням.

Раніше у ЗМІ повідомили, що Фірташу повернули закордонний паспорт і на початку грудня 2015 року він повернеться в Україну.

Фірташ був арештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну.

Згодом Фірташ заявив журналістам у Відні про наміри повернутися в Україну.

Наприкінці жовтня 2015 року його адвокати отримали рішення Земельного суду Відня, що нібито давало йому можливість повернутися в Україну.