Рішення про розгін Євромайдану прийняв безпосередньо Янукович – слідство ГПУ

17 Листопада 2015, 11:25

Колишній президент України Віктор Янукович особисто прийняв рішення про розгін Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року і дав доручення здійснити цю акцію колишньому міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, а також екс-секретарю Ради національної безпеки і оборони Андрію Клюєву. Про це заявило слідство Генпрокуратури.

"Як встановлено слідством, безпосереднє рішення про розгін Майдану (студентського Майдану 30 листопада 2013 – Ред.) і саме силовий спосіб розгону був прийнятий безпосередньо колишнім президентом країни, доручення на реалізацію цього плану було дано колишньому міністру внутрішніх справ України та секретарю Ради національної безпеки і оборони Клюєву", – заявив на брифінгу у вівторок у Києві начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Як повідомлялося, раніше, за словами чинного міністра МВС, проти Захарченка відкрили провадження за постачання зброї «тітушкам».

Також зазначимо, 26 лютого 2014 року Клюєву повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч.3 ст. 365, ч. 3 ст. 27 та п.п. 1, 5 та 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу.

За пунктами ст. 115 Клюєву інкримінувалася організація масових убивств, скоєних групою осіб за попередньою змовою. Максимальна санкція за вказаними пунктами передбачає довічне ув’язнення.

Однак, у прокуратурі не знайшли доказів причетності Клюєва до розстрілів у Києві і зняли підозру 23 травня 2014 року.

98