Автор зауважує, що в західних ЗМІ постійно зринає питання про те, чи справді таліби такі самі жорстокі й тоталітарні, як 20 років тому. "Мило себе переконувати, що ця банда вбивць, відповідальна за найгірші злочини проти людства і фінансована передовсім за рахунок торгівлі наркотиками, змінилася або розкололася на "помірковане" і "радикальне крило". Казочка про "помірковану" течію в тоталітаризмі раз по раз рефлекторно з’являється серед західної громадськості, коли виникає бажання прикрасити диктатури, як-от, наприклад, іранську", – пише Ріхард Герцінґер.
На думку журналіста, досягнення, здобуті афганським громадянським суспільством, пішли на користь не лише йому. "Будь-яке розширення демократичних засад у будь-якій точці світу водночас зміцнює безпеку західних демократій та їхній глобальний вплив. Тому те, що Афганістан здали без крайньої необхідності, завдає серйозної шкоди самому Заходу і не лише його моральній репутації", – підкреслює автор.
Читайте також: Кінець найдовшої для США війни: що пишуть світові ЗМІ про вихід із Афганістану
Так, Ріхард Герцінґер переконаний, що "здача Афганістану – це фіаско і з погляду розкладу сил у політиці". "Це найсерйознішим чином підірвало довіру до західного лідера США і впевненість у надійності їхніх обіцянок захисту та підтримки. Для авторитарних держав, як-от Росія і Китай, це величезний тріумф. Адже це підтверджує їхню пропаганду, що західні цінності – не що інше, як чисте лицемірство, а обіцянки ліберальних демократій про майбутнє просто міражі. Москва і Пекін вже давно у добрих стосунках з талібами", – йдеться в матеріалі.