Ріхард Герцінґер: Після поразки Арабської весни на Близькому Сході все знову свідчить про реставрацію автократичного панування

26 Червня 2020, 10:05

Після поразки Арабської весни, імпульс до свободи якої згасили терористичне й сектантське релігійне насильство, на Близькому Сході все знову свідчить про реставрацію автократичного панування. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

«Оскільки західні демократії, а передовсім США, колись вирішальна сила порядку в регіоні, дедалі більше самоусуваються, тепер там керують авторитарні держави, як-от Росія й Туреччина (а також Китай). Однак сподівання на те, що завдяки цим силам на Близькому Сході може запанувати спокій, хай навіть могильний, як цього цинічно сподіваються прихильники нейтральності Заходу, лише ілюзія», – пише він.

 

Герцінґер наголошує, що без установлення принаймні частково демократичного устрою та дотримання мінімальних стандартів прав людини в регіоні не буде ні тривалого миру, ані безпеки. А отже, і захисту Європи від наслідків нищівних конфліктів поруч із нею.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»