Ріхард Герцінґер: Найновіша атака Трампа на Китай і ВООЗ не варта довіри

24 Квітня 2020, 10:20

Найновіша атака президента США Дональда Трампа на Китай і ВООЗ у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СOVID-19 так само несерйозна, не варта довіри й дезорієнтаційна, як і все, до чого ми від нього звикли. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

«Ця атака не лише незграбний маневр, аби відвернути увагу від власної кричущої поразки в боротьбі з хворобою. Трамп тривалий час гучно спростовував загрозу COVID-19 і відкидав її як злісні підступи демократів, щоб потім раптом оголосити себе обізнаним головним поборником пандемії. Трамп також співвідповідальний за те, що в складі організацій ООН, як-от ВООЗ, домінують противники західних демократій. Вихід США за правління Трампа з міжнародних організацій та структур і відверта демонстрація байдужості до їхньої діяльності віддають їх у розпорядження авторитарних держав, як-от Китайська Народна Республіка», – пояснює він.

 

Герцінґер зауважує, що деякі коментатори, які справедливо незадоволені стриманістю європейців перед позірною могутністю Китаю, тепер схильні вихваляти Трампа за його атаку на махінації китайського режиму. Однак ті, хто так робить, не розуміють справжнього характеру його президентства. Бо дії Трампа не керуються жодним зрозумілим і переконливим політичним раціо.

 

«Свою посаду президента Сполучених Штатів він натомість використовує тільки для задоволення своїх егоїстичних фантазій і власної вигоди. Усі його «політичні» дії та віражі спрямовані передовсім на пошук винних у помилках і хибах, щоб зверхніми та водночас прикрими самовихваляннями зобразити себе непомильним. Замість того щоб, як і передбачено надзвичайним станом, об’єднувати всі сили держави, він поглиблює розкол країни нестримними нападами на політичних опонентів і немилих губернаторів», – наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»