Ріхард Герцінґер: Європі загрожує не лише велике економічне та соціальне падіння, а й тривалий політичний параліч

27 Березня 2020, 09:02

Оскільки криза коронавірусу може затягтися на місяці, Європі загрожує не лише велике економічне та соціальне падіння, а й тривалий політичний параліч, особливо стосовно її глобальних завдань. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

І, за його словами, поки всю енергію західні демократії скеровують на пошук ефективного захисту від пандемії і коли вони вважають себе вимушеними на необмежений час скасувати основні громадянські права, такі як свобода пересування, зібрань і проведення релігійних обрядів, авторитарні країни спрямовують всі сили на те, щоб використати цю ситуацію на власну користь.

 

«Мова про путінську Росію, яка цілеспрямованим поширенням фейкових новин намагається посилити екзистенційне потрясіння ліберальних демократій. З кінця січня ЄС задокументував 80 випадків дезінформації про коронавірус у російських державних медіа чи від вірних Кремлеві персон. У цих, спрямованих на збентеження населення, брехливих повідомленнях ідеться, наприклад, про брак у Німеччині кваліфікованих лікарів для боротьби з коронавірусом, про те, що через зажерливість загрозу пандемії зумисне перебільшують фармацевтичні концерни, ба навіть про справжні теорії змов, мовляв, вірус — біологічна зброя, яку розробили Сполучені Штати. Цю тезу поширює також пропаганда китайського режиму», — пише.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»