Ріхард Герцінґер: Дональд Трамп імітує методи Путіна у США

27 Листопада 2020, 10:05

Дональд Трамп імітує методи Владіміра Путіна у США: відкрито зневажає демократичні інституції та постійно бомбардує громадськість нестримною брехнею й вигадками. Про це на сторінках Тижня пише німецький політичний колумніст Ріхард Герцінґер.

 

«Через Трампа, на якого після завершення президенства чекають численні кримінальні процеси, ідея Мабузе (Доктор Мабузе — вигадана особа. Пацієнт божевільні, який несамовито створює плани найогидніших монструозних злочинів. Він помирає, і директор клініки, що мав вилікувати божевільного Мабузе, сам почав втілювати його заповіти, — Ред). приховати злочин шляхом його піднесення до нестримної ірраціональності дісталася керівних щаблів лідера вільного світу», — пише він.

 

Герцінґер додав, що зі створеною в Угорщині Віктором Орбаном клептократією вона прийшла й у ЄС. Як і в історії доктора Мабузе, дух беззаконня перекинувся на тих, хто мав би його поборювати.

 

За словами експерта, у творенні клептократичних автократій давно неважливо, яким плащиком вони прикриваються: «лівим», «правим» чи ідеологією іншого штибу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»