Українські націоналісти ввечері 1 січня пройшли смолоскипним маршем центром Києва, відзначаючи 107-му річницю з Дня народження Степана Бандери.
6 січня кияни та гості міста зібралися на урочисту службу у Володимирському соборі у Святвечір.
19 січня у Києві від самого ранку віряни відзначали свято Водохреща або Йордан.
22 січня у Києві на мосту Патона традиційно відзначили День Соборності.
23 січня ж під посольством РФ у Києві відбулася акція протесту проти російської агресії в Україні. Частина активістів, яка зібралася того дня у столиці, тримала в руках символіку республіки Ічкерія.
Відзначився 2016-й і протестами проти російського бізнесу. Зокрема, активісти влаштовували "перфоманси" біля офісів російських компаній. На фото хлопець розмальовує паркан біля однієї з російських автозаправок.
Не минулося і без погромів російських банків. 20 лютого, на роковини розстрілів на Інститутській, рух ОУН на чолі з Миколою Коханівським розтрощив одне з відділень Альфа-банку на Хрещатику.
Приблизно в цей же час 20 лютого у Києві згадували Небесну сотню.
Цього року виходили на мітинги й на підтримку патрульної поліції. Так, 21 лютого кияни вийшли на Софійську площу, вимагаючи чесного суду для поліцейського, який під час погоні в Києві застрелив водія авто.
Виходили протестувати цього року й таксисти. На фото - протест київських таксистів проти запуску сервісу Uber в Києві.
Під російським посольством впродовж року відбувалося багато акцій та мітингів. Зокрема, наприкінці лютого вшановували вбитого в РФ Боріса Нємцова.
2016-й, як і попередній рік, проходив із протестами на підтримку українських політв'язнів в Росії. Щоправда, до певного часу символом ув'язнених була Надія Савченко.
Цього року були в українців і претензії до Генпрокуратури. Перед відставкою Шокіна на Банковій протестували з вимогою призначити незалежного від Адміністрації президента Генпрокурора.
Але не протестами єдиними. Рік був багатим на фестивалі. Зокрема, на початку квітня в Україні відкрилася 13-та Французька весна.
Без сумніву, 2016-й також проходив у сподіванні на безвізовий режим з ЄС та подальшу інтеграцію в Євросоюз. Напередодні референдуму в Нідерландах (5 квітня) київські студенти закликали голландців висловитися на підтримку угоди про асоціацію з Україною.
Між тим, на Сході України тривала і триває війна. У квітні в Києві зустрічали артилеристів та десантників, демобілізованих з АТО.
Також у квітні цього року минуло 30 років з Чорнобильської трагедії.
На роковини у Славутичі ближче до опівночі влаштували мітинг пам'яті, під час якого згадали загиблих ліквідаторів.
1 травня біля Володимирського собору у Києві зібралися віряни, аби відзначити Великдень.
2 травня в Одесі зібралися проросійські активісти, аби провести мітинг на Куликовому полі і "згадати про спалені профспілки". Втім, потрапити до згорілої будівлі їм не вдалося - поліція та Нацгвардія оточили територію заявивши, що зранку аноніми повідомили про замінування.
6 травня на одному з полігонів відбувся випуск бійців спецпідрозділу "КОРД"
9 травня, попри посилені заходи безпеки, у Києві таки сталися невеличкі сутички між проросійськими активістами та націоналістами. Поліція була змушена втрутитись.
25 травня в Україну повернулася Надія Савченко. Того ж дня вона дала для ЗМІ спільний брифінг з Петром Порошенком.
28 травня у Києві пройшов Мегамарш у вишиванках. Акція зібрала приблизно 2 тисячі людей.
А вже 12 червня у Києві пройшов ЛГБТ-прайд. За безпрецедентних заходів безпеки.Сутичок вдалося уникнути.
Влітку також загострилася ситуація на фронті. У червні точилися активні бої на промзоні Авдіївки. Попри це, у кількох кілометрах від лінії зіткнення продовжують жити люди.
Також влітку цього року волонтери розмалювали зруйнований поблизу Слов'янська два роки тому міст. Нині ж там тривають відновлювальні роботи.
У липні цього року відбувалися довибори до Верховної Ради. Обирали свого депутата, зокрема, і у прифронтовій Луганщині.
Не минулося й без гучних убивств. 20 липня зранку у центрі Києва невідомі підірвали автомобіль, в якому їхав відомий журналіст Павло Шеремет. 22 липня Київ прощався із загиблим журналістом.
Багато галасу цього року наробила так звана "хресна хода", яку організувала УПЦ МП. Попри побоювання силовиків, "хода" наприкінці липня завершилася у столиці доволі мирно.
Були цього року й гучні затримання. 1 серпня за ґрати потрапив екс-очільник Партії регіонів Олександр Єфремов. Перед цим йому висунули підозру в посяганні на територіальну цілісність України.
На День незалежності у Києві вперше за кілька років на військовому параді була присутня важка техніка.
Окрім погромів російських банків та перфомансів на російських заправках, активісти також намагалися заблокувати роботу офісу телеканалу Інтер. Це відбулося 5 вересня.
Цьогорічна Покрова також стала безпрецедентною. Оскільки у Києві відбулося два марші націоналістів. Перший, традиційно, влаштувала ВО "Свобода"...
а другий влаштував "Азов", який того ж дня проголосив про створення політичної партії.
26 листопада в Україні відбувся День пам'яті жертв Голодоморів.
29 листопада в Україні завершилася, без перебільшення, грандіозна робота. Новий об'єкт укриття на Чорнобильській АЕС, "Арка", насунутий на "Саркофаг". Наступного року мають тривати роботи з герметизації 4-го енергоблоку ЧАЕС.
Наприкінці року українці протестували й проти чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Йому, зокрема, закидали провал атестації в Нацполіцію.
Гучно наприкінці року у Києві про себе заявили ветерани АТО з важкими травмами. 11 та 24 грудня у столиці відбулися змагання з крос-фіту для учасників бойових дій на Донбасі з фізичними вадами.
Не лишилися в Україні осторонь бомбардувань Алеппо. 15 грудня під російським посольством кількадесят активістів вимагали від РФ припинити засипати місто снарядами.
19 грудня в Києві відкрили головну новорічну ялинку країни.
В грудні почалося чергове загострення на Донбасі - почалися активні бої в районі Світлодарської дуги. На фото - евакуація поранених в результаті боїв. Автор: facebook.com/sergyermakov