Рік після націоналізації. В НБУ розповіли про фінпоказники ПриватБанку

18 Грудня 2017, 11:58

Націоналізований рік тому ПриватБанк показує дещо кращий фінансовий результат, ніж очікувалося, передусім, завдяки скороченню процентних витрат. Про це повідомила заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова на прес-конференції у понеділок, 18 грудня.

"Це дозволило банку фактично майже вийти на нульовий рівень (рентабельності), бо до цього він був операційно збитковим", – сказала вона.

Рожкова зазначила, що поліпшення фінпоказників ПриватБанку пов'язане з активізацією кредитування і збільшенням надходжень від кредитів населенню і малому бізнесу, а також істотним зростанням комісійного доходу.

Заступник голови НБУ підкреслила, що таке поліпшення в ПриватБанку відбувається за відсутності стратегії розвитку держбанків, затвердження якої урядом затримується, що може бути пов'язане з поліпшенням корпоративного управління банку і долученням до його наглядової ради незалежних директорів, на відміну від інших держбанків.

За словами Рожкової, ситуація в інших державних банках не така оптимістична.

Як повідомлялося, ПриватБанк за підсумками січня-вересня 2017 року одержав чистий збиток у розмірі 1,604 млрд грн проти 592 млн грн чистого прибутку за аналогічний період 2016 року.

Згідно з фінансовим звітом на веб-сайті банку, його чистий процентний дохід за дев'ять місяців зріс на 43,8% – до 4,959 млрд грн, а чистий комісійний дохід – на 23,4%, до 7,015 млрд грн,

Активи банку за дев'ять місяців зросли на 23,5% і склали 253,387 млрд грн, зокрема кредити клієнтам – на 8,6%, до 47,622 млрд грн.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року відбувся перехід Приватбанку у стовідсоткову державну власність.