Рік до Євро-2012: Донецьку бракує готелів

8 Червня 2011, 07:44

Суперсучасний стадіону «Донбас Арена» був відкритий ще у 2009 році. Проведення на арені 11 матчів міжнародного класу підтвердило гарантії європейських вимог з безпеки та правопорядку щодо підвищених ризиків під час масових спортивних свят. Як відомо арена обійшлася футбольному клубу у понад  3 млрд грн.

Поблизу арени, згідно з вимогами УЄФА, на відстані не більше 300 м розміститься зона гостинності і займатиме площу 16 тис кв. м. Тут УЄФА планує встановити тимчасові споруди для спілкування «без краваток» VIP-гостей та партнерів Європейського футбольного союзу, а також компаній телерадіомовлення.

Роботи в аеропорту ведуться повним ходом. Нову злітно-посадкову смугу планують завершити вже цього місяця. Запуск цієї смуги дозволить приймати всі типи літаків і забезпечити найвищу категорію безпеки. 

Будівництво нової аеродромної вежі обіцяють закінчити у липні, щоб у листопаді цього року вже перейти на управління польотами. Як відомо, вартість робіт на вежі складає понад 100 млн грн.

Організатори передбачили генпроектом рекордну пропускну здатність аеропорту – 3200 людей на годину.

Закінчення комплексу робіт терміналу аеродрому заплановано на грудень 2011 року. Паралельно будується трирівневий паркінг на 3 тисячі місць.   

Кабінет Міністрів оцінює реконструкцію пасажирського терміналу в міжнародному аеропорту «Донецьк» у 2,792 млрд гривень.

Збільшення пасажиропотоку в Донецьку планується також на залізниці. Реконструкція залізничної станції «Донецьк» передбачає подвоєння пропускної здатності – до 35 тисяч пасажирів на добу (сьогодні – 15 тисяч). 

До Євро-2012 місто також планує закупити 143 нових тролейбусів, 23 трамваїв, 150 автобусів великої місткості.

На початок 2011 року з 63 ділянок комунальних доріг, що потребують ремонту, завершені 36. Решта – план на нинішній рік. Завершується, зокрема, проект кільцевої дороги, яка розвантажить місто від транзитного транспорту. 

Що стосується готовності готелів, то компанія TUI Travel, офіційний туроператор УЄФА, станом на 23 травня цього року законтрактувала в Україні 14287 готельних номерів для розміщення у них офіційних гостей Євро-2012.

У Донецьку кількість готових до Євро-2012 номерів становить 2699 (48,4% від зазначеної  у контракті кількості з компанією TUI Travel). Це – найгірший показник серед міст, котрі приймають чемпіонат в Україні.

Позначки: