Жінки вимагали зустрічі з депутатами, представниками Міноборони та керівниками Генерального штабу ЗСУ, щоб розказати про ситуацію, у якій перебувають їх сини та чоловіки, котрі у складі 95 аеромобільної бригади беруть участь у антитерористичній операції на Сході країни.
Вони вкрай стурбовані тим, що їхні близькі, захищаючи кордони, не мають достатньо бронежилетів, касок, погано озброєні, часом позбавлені найелементарніших гігієнічних засобів.
Військовослужбовці, які з перших днів є учасниками антитерористичної операції на Сході, приписані до військових частин Житомира і області, тож жінки не впевнені у тому, що вони матимуть статус учасників бойових дій і на них поширюватимуться відповідні пільги. Але найголовніше, чого хочуть жінки, – повернути своїх рідних додому.
До родичів десантників вийшов народний депутат Олександр Мирний. За результатами розмови депутат від "Свободи" вже виступив в парламенті.
"Ми вимагаємо негайного прибуття сюди представників Міністерства оборони зі звітом про те, що відбувається в зоні проведення антитерористичної операції. Тому що матері військових 95 бригади нам озвучили кричущі факти", – заявив депутат.
За його словами, військовослужбовці не забезпечені бойовим спорядженням. Крім того, зазначив Мирний, "виявляється, що офіційно військові 95 бригади знаходяться на навчаннях в Широкому Лимані, в Миколаївській області". Три місяці не проводиться ротація військовослужбовців. "Є моральна втома, є фізична втома, і потрібно людям відійти, відпочити", – сказав політик.
Нагадаємо, поїздка у столицю була організована облдержадміністрацією на вимогу родичів військовослужбовців, які мали неодноразові зустрічі з головою облдержадміністрації Сидором Кізіним.
Глава області наголосив, що більшість озвучених проблем має бути вирішена на вищому державному рівні. Тож, Кізін ініціював внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту військовослужбовців 95 аеромобільної бригади, а також організував поїздку жінок до Верховної Ради та зустріч з парламентаріями.