Річниця зникнення Гонгадзе. Посольство США закликало ретельно і швидко розслідувати злочини проти журналістів

16 Вересня 2020, 12:53

Посольство США в Україні у зв’язку з 20-ми роковинами зникнення в Києві  журналіста Георгія Гонгадзе закликало ретельно та швидко розслідувати злочини проти журналістів. Про це йдеться в повідомленні посольства у Facebook 16 вересня.

 

“Сьогодні ми згадуємо Георгія Гонгадзе, хороброго журналіста, якого вбили за прагнення до правди. Жодному представнику преси не можна погрожувати, нападати на нього чи арештовувати за те, що він виконує свою роботу, а злочини проти журналістів повинні ретельно та швидко розслідуватися, щоб винні за це особи несли відповідальність. Незалежні медіа є важливою частиною успішних демократій”, – написало посольство США.

 

Радник з питань преси, освіти та культури Волтер Браунолер підкреслив, що незалежні медіа є важливою частиною успішних демократій і жодному представнику преси не можна погрожувати, нападати на нього чи арештовувати за те, що він виконує свою роботу.

 

Як повідомлялося, Національна поліція України від початку 2020 року відкрила 148 кримінальних проваджень, пов’язаних з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. 

 

Нагадаємо, 16 вересня 2000 року Георгій Гонгадзе зник у Києві, пізніше в листопаді в лісі Київської області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе.