Річниця катастрофи MH17. США висловили повну довіру системі судочинства Нідерландів

18 Липня 2017, 07:12

Державний департамент США з нагоди третьої річниці трагедії з авіарейсом МН17 випустив заяву, у якій закликав міжнародну спільноту до повного сприяння розслідування трагедії та висловив повну довіру системі судочинства Нідерландів. Текст документа оприлюднений на офіційному сайті зовнішньополітичного відомства США.

"Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати зусилля Спільної міжнародної слідчої групи та закликають інші держави до співпраці повною мірою для того, щоб забезпечити притягнення відповідальних до правосуддя", – наголошується в документі.

При цьому в Держдепі підкреслили, що і США, і Спільна міжнародна слідча група вважають, що пуск ракети по пасажирському авіалайнеру був здійснений підконтрольними Росії силами на сході України із доставленої з РФ на територію України ракетного комплексу "Бук".

"Ми вітаємо недавнє рішення групи передати справу до юрисдикції суду Нідерландів для притягнення до відповідальності тих, хто винний в цій трагедії. Ми цілком впевнені у здатності нідерландської системи кримінального судочинства забезпечити всебічність, об’єктивність та справедливість процесу", – заявили в Держдепартаменті США.

5 липня міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс повідомив, що країни, представники яких входять до Об’єднаної слідчої групи, ухвалили спільне рішення, що кримінальний процес у справі катастрофи рейсу MH17 відбудеться в суді у Нідерландах.

До Об’єднаної слідчої групи входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.