Рятували докази. НАБУ прокоментувало обшуки у Мін’юсті

8 Грудня 2017, 15:45

Обшуки у службовому кабінеті одного з посадовців Міністерства юстиції України були обумовлені оперативною інформацією про ризик знищення документів, які мали бути надані Мін'юстом у рамках розслідування детективами НАБУ кримінального провадження. Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

Зазначається, що слідчу дію проведено на підставі ч.3 ст. 233 Кримінального процесуального кодексу України з метою врятування майна, яке може мати ознаки речових доказів.

"Доступ до зазначених матеріалів детективам НАБУ санкціоновано 23 листопада 2017 року слідчим суддею Солом’янського районного суду міста Києва. Відповідно до цієї ухвали, Мін'юст був зобов’язаний надати запитувані відомості до Національного Бюро. Проте ввечері 7 грудня детективи отримали оперативну інформацію про те, що частина запитуваних документів знищується. В результаті обшуку ця інформація підтвердилась, залишки документів вилучено", – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що 8 грудня детективи НАБУ також провели санкціонований обшук за місцем проживання одного з посадовців Мін'юсту, під час якого в приватному помешканні вилучено службові документи, які міністерство мало надати НАБУ на виконання ухвали суду.

"Відтак, замість робити емоційні заяви, Міністерству юстиції варто було б з’ясувати, чому службові документи, які мали бути надані НАБУ на виконання ухвали суду, опинилися вдома у співробітника", – заявили у НАБУ.

У Бюро наголосили, що зазначені слідчі дії були законними, обґрунтованими та погодженими з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Наразі детективи НАБУ звертаються до суду для отримання санкції на вилучення віднайдених під час обшуку доказів. 

Нагадаємо, 8 грудня  у Міністерстві юстиції заявили, що НАБУ провело обшук у відомстві без ухвали суду.