"Коли пройдуть опади, які зараз мають місце на території України, то з завтрашнього дня можна вважати, що крім Волинської, Рівненської, Сумської, Чернігівської, Київської та Одеської областей, в решті регіонів України повінь вже завершилося. Якщо будуть інші події, пов'язані з підтопленням, то це вже будуть паводки, які прямого зв'язку з повінню не мають ", – сказав Марченко.
За його словами, наразі підтоплено 82 населених пункти: у Київській області – 50, у Волинській – 18, в Житомирській – 6, в Рівненській – 5, у Чернігівській і Львівській – по 1 населеному пункту. У цілому в них підтоплено 68 будинків.
"В цілому ситуація контрольована, наші рятувальники перебувають у постійній готовності", – сказав він.
Марченко також повідомив, що глава ДСНС Михайло Болотських прийняв рішення повернути в місця постійної дислокації частину сил і засобів з Луганської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей, які виконували завдання на території Києва та Київської області. При цьому в столиці та на Київщині ще залишилися підрозділи з Харківської, Донецької та Запорізької областей, 23 одиниці потужного насосного обладнання, які перебувають в резерві на випадок ускладнення ситуації в Києві і інших сусідніх регіонах.
У свою чергу заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко зазначив, що триває весняне водопілля на великих річках України – на верхньому Дніпрі, Прип'яті, Десні – з добовим зростанням рівнів води на 15-30 см. Зростає рівень води в притоках Прип'яті, Західного Бугу, на річках басейну Десни, в нижніх течіях лівих приток Дніпра. Завершилося формування піків повені на річках Житомирської та Київської областей. Невеликий підйом рівнів води продовжується на українській ділянці Дунаю на 2-6 см за добу.
"У найближчі два дні збережеться перевищення небезпечної позначки біля міста Вилкове Одеської області, а також в результаті СКІД з Дністровського водосховища у Біляївському районі Одеської області очікується продовження підняття рівнів води до небезпечних відміток, при яких вода виходить на автодорогу Одеса – Рені", – вказав метеоролог.
Він повідомив, що рівень води в Дніпрі біля Києва за минулу добу змінювався від 561 см до 541 см. На 8:00 14 квітня він становив 558 см. Вільна ємність дніпровських водосховищ станом на сьогоднішній день – 7,17 куб км.
"Цей показник залишається в останні дні приблизно на одному і тому ж рівні. Тобто вода, що надходить, практично йде транзитом в Чорне море", – зазначив Прокопенко.
Нагадаємо, 10 квітня директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда заявив, що Україна пережила пік паводків, а в річках зафіксовано тенденцію до спаду води.