Рятувальники оприлюднили правила безпечного святкування Водохреща

18 Січня 2017, 17:35

Киян та гостей столиці просять дотримуватись правил безпеки під час купання в ополонці напередодні свята Водохреща. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України в місті Києві в Facebook.

«Хрещення Господнє – це одне з найбільших свят православної церкви. Традиційно у цей день у всіх містах і селах люди освячують воду, а також купаються у природних водоймищах для отримання Божої благодаті. Рятувальники рекомендують купатися лише в спеціально обладнаних місцях, які мають спуск з поручнями, а також у присутності медичної та рятувальної служби», – йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Безпілотник зняв на відео Водохресні купання в Києві

Крім того, рятувальники порадили звернути увагу на кілька правил та застережень:

  • Якщо у вас хворе серце, утримайтеся від купання! Бажано мати попередній досвід занурень у холодну воду. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.
  • Під час святкування не заходьте у воду в нетверезому стані, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
  • За два тижні до купання необхідно підготувати організм до холоду, обтираючись рушником, змоченим у холодній воді, приймаючи контрастний душ, а також практикуйте короткочасне перебування на відкритому повітрі у мінімальній кількості одягу.
  • Перед зануренням зробіть фізичні вправи для розігріву м’язів. Не пірнайте та не стрибайте у воду. Потрібно заходити повільно та обережно, не занурюючись з головою. Перебувати у воді дозволяється лише кілька секунд. Щоб не впасти та не отримати травми чи забоїв, необхідно одягати взуття на неслизькій та рельєфній підошві. Щоб уникнути переохолодження візьміть з собою рушник чи ковдру. Після занурення обітріться, одягніться в теплий одяг та випийте гарячого чаю.
  • Під час святкування не залишайте поблизу річки чи ставка без нагляду дітей.

Нагадаємо, християни східного обряду традиційно святкують Водохреща 19 січня. У Києві для омовіння на Водохреща відвели шість пляжів.