Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що сідство потребує додаткових доказів для передачі до суду справи за обвинуваченням виконавців та організаторів вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Інтерфакс-Україна” у четвер, 30 січня.
“Мені здається, що на зараз повинні бути зібрані додаткові докази, щоби справа могла бути передана до суду, адже зібраного обсягу доказів недостатньо”, – сказав Рябошапка.
Генпрокурор звернув увагу на те, що розслідування не зупиняється на етапі, коли людям повідомляють про підозру, додаткові докази повинні збиратися і згодом.
“Щоби зібрати додаткові докази, які підтверджують або спростовують провину цих людей – а ми повинні рухатися в обох напрямках – підготовлені письмові вказівки прокурорів слідству і відповідно встановлено терміни розслідування. Будемо стежити за виконанням цих вказівок”, – наголосив Рябошапка.
Генпрокурор уточнив, що процесуальні рішення прокурорів у цій справі будуть залежати від того, яким чином ці вказівки будуть виконані, чи будуть зібрані додаткові докази.
На запитання журналістів, чи можна вийти на замовників цього злочину, Рябошапка відповів: “Це наше завдання – рухатися далі і встановити людей, які не тільки організовували виконання вбивства, але і тих, кому, власне, це було вигідно, хто все це замовив, – без цього розслідування буде неповноцінним “.
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.
Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».
Також у справі як підозрювані фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.
За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.
Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.
13 грудня Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.