Оточення так званого «голови» окупованого Росією Криму Сергія Аксьонова запропонувало керівництву РФ «інтернаціоналізувати» проблему забезпечення Криму водою, щоб створити політичний тиск на Україну з боку європейських інституцій. Про це написав керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко у Facebook у понеділок, 1 червня, посилаючись на власні джерела.
Про це Клименко розповів, коментуючи повідомлення, що підконтрольна Росії прокурор Криму Наталія Поклонська направила лист на ім'я Верховного комісара ООН з прав людини щодо відновлення Україною подачі води на півострів.
«За інформацією наших джерел, наближених до представників самопроголошеного уряду Криму, оточення кримського керівника С. Аксьонова запропонувало керівникові АП РФ «інтернаціоналізувати» проблему забезпечення Криму водними ресурсами. Мета – створення сильного політичного тиску на керівництво України з боку євроінституцій, використовуючи низку європейських політичних партій та рухів, що лобіюють російські інтереси», – йдеться в повідомленні.
Наразі низка лобістів в органах влади Німеччини задіяна в сприянні процесу пом’якшення санкційного тиску на Москву, зокрема у скасуванні «кримського пакету».
Повідомляється, що як один з варіантів запропоновано використання можливостей німецького політика Вальдемара Гердта, депутата Бундестагу від партії «Альтернатива для Німеччини» від Нижньої Саксонії, члена комітету з іноземних справ. Він є керівником робочої групи парламенту із запобігання кризам та конфліктам і підтримує зв’язки з низкою російських політиків, дружить родинами з Алєксєєм Навальним, контактує з депутатом «Державної Ради» Криму Юрієм Гемпелем.
«Гердта висунуто кандидатом у депутати Європарламенту від латвійської партії «Центр згоди» (керівник Ніл Ушаков, представляє інтереси російськомовного населення Латвії, яка не зважаючи на заборону іноземного фінансування латвійських партій, приховано фінансується російськими державними структурами)», – йдеться в повідомленні.
Як повідомлялось, 11 лютого голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що допускає можливість пустити воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента РФ Владіміра Путіна щодо Донбасу. Потім він вибачився за свої слова.